Thursday, December 31, 2015

Crappy new year

Jõulud on seljataga ja käes on järgmine söömaorgia- aastavahetus.

2016 aasta võtame meie vastu naaberriigis Soomes. Härra ja ta isa otsustasid, et võtame ette 6-tunnise sõidu ja kihutame härra isa juurde.

Praeguseks on sõit läbi, kell on pool kuus ja kõigil on kõhud juba nii täis. Aga ma kardan, et sööma peab veel- nad pole veel kokkuleppele jõudnud, mida tähendab see  aastavahetusel-söön-12-korda. See selleks.

Äratus oli veerand seitse, riided selga ja sõitma. See tähendab aga seda, et praegu, vähem kui 12 tundi hiljem on meil uni kallal.

Selle aastavahetusega on üldse nadid lood. Lund pole, ma pole kodumaal, ma pole emaga ja mul puudub üldse igasugune aastavahetuse tunne.

Lihtsalt, tuletan endale aeg-ajalt meelde, et oh wait, sa pole Eestis. Also, mõne tunni pärast on järgmine aasta.

Ei tea, kas südaööni üldse ärkvelgi püsin, oma raketid lasime perega jõulude ajal koos soovidega taevasse ja mille muuga mul vana-aasta lõppu seostada?

Teistele aga kaunist aastavahetust ja bla bla bla.. Ei, soovin raudset närvi facebookis scrollides, kui vastu vaatavad vaid need soovid.

Peace

Friday, December 25, 2015

Pühad ja ülesöömine

Enne jõule scrollisin korduvalt edasi artiklitest, mille pealkiri väitis, et sellele vajutades saab nippe, kuidas vältida pühade ajal ülesöömist.

Oh sa vaene väike lollike, kuidas ma 25.nda õhtul kahetsesin, et ma neid lugenud polnud.

Okei, tegelikult ma ei saa kedagi süüdistada. On ilmselge, et kui laud on lookas maitsvatest isevalmistatud toitudest ja sa istud seal tubli 8,5h (nagu härra hiljem ütles, et täispikk tööpäev seljataga), siis tahes tahtmata sa sööd põhimõtteliselt kogu selle aja. Awful, just awful.

Aga tegelikult vahet ei ole, mina olen jõuludega rahul. Kord aastas istub kogu pere koos laua taha, söövad, joovad, mängivad lauamänge ja ajavad niisama juttu- mida veel võiks üks inimene tahta?

Sunday, December 20, 2015

The visit- SPOILER ALERT

Kes seda filmi vaadata tahavad, siis ärge seda postitust lugege, kuna ma räägin selle filmi suurima plot twisti välja.

Enivei, film räägib sellest, et oli üks naine, kes 15-aastasena kodust lahkus, et vanema meesterahvaga koos elama hakata. Tema kodust lahkumise päev ei olnud meeldiv, ta ema seisis uksele ette ning tüdruk lõi teda, isa lõi tüdrukut ja no tekkinud segaduses tüdruk jooksis kodust ära.

Nad said mehega kaks last kuni mees naise noorema pärast maha jättis.

15 aastat peale kodust lahkumist läks ema uue mehega nädalasele kruiisile, ja poeg ja tütar läksid selleks ajaks vanavanemate juurde. Nad ei olnud neid kunagi näinud ja nad tahtsid ühtlasi, et ema oma elu elada saaks.

Kohale jõudes tervitasid neid kaks toredat vanainimest- Nana ja Pop Pop, nagu nad neid kutsusid.



Poeg hakkas aga kahtlustama, et vanavanematel on midagi viga, kuna Nana kondas öösiti ringi ja ega ta päeval ka päris ok ei olnud- no ma muidugi ei tea, kelle jaoks on normaalne, et ta palub tütretütrel üleni ahju ronida, et see ära puhastada ja siis lükkab ukse kinni, tõmbab paar korda üle ukse ja laseb tüdruku välja.

Would you mind getting in the oven to clean it?


Pop pop seletas, et vanaemal on diagnoositud pmt nagu uneskõndimine, ainult et ta flipib natuke rohkem, kui ehk peaks.

Tüdruk rahustas venda maha, et pole hullu, vanad inimesed ongi sellised, ema ütles ka, et ta vanemad ongi alati imelikud olnud.

Tüdruku arvamus muutus aga siis, kui nad panid kaamera elutuppa. Järgmine päev vaatasid nad, mis öösel toimunud oli. Vanaema käis elutoas ringi, flippis nagu ikka, avastas kaamera, võttis selle kaasa, köögist noa ka ja läks teisele korrusele. Pani kaamera maha, ja läks noaga laste ukse taha lõhkuma. Lõpetanud, viis ta kaamera tagasi sinna, kust oli selle võtnud.

Tüdruk skypes järgmine päev emale, ütles ka, et nad on kanade juures, näitas neid aknast ja ema reaktsioon oli parim *trummipõrin* - "Kus on Nana ja Pop pop? Need ei ole minu vanemad. Kas te olete kogu nädala nende inimestega koos olnud?"

Me härraga olime nagu.. Whooaaa.. what? ... Wait, what??!

No ja siis ema hakkas nende poole kihutama ja lapsed avastasid, et need on hullarist põgenenud inimesed, kes tapsid nende vanavanemad ära, sest nad tahtsid ise olla nädala koos "lastelastega" ja mees ütles, et naine uputas enda lapsed ära ja ta oli ära teeninud ideaalse nädala koos lastega. Okei.

Õhtul oli action ja märul, hullud tapeti ära ja lapsed pääsesid.

The end.

Treilerit saab vaadata siit.

Thursday, December 17, 2015

Nothing to say

Üle pika aja saan ka mina, teist nädalat järjest öelda, et "Jess, natuke veel ja on reede." Ja no siis muidugi ei tea, millal selline asi veel juhtub.

Igatahes, tööl olid vahepeal asjad pingelised, kuid tundub, et nüüd hakkab olukord laabuma. Täna polegi sellist tunnet, et ei taha tööle minna.

No mis mul häda? Mul on armastav pere, elukaaslane ja väike neljajalgne marakratt, mul läks tööl atesteerimine lausa suurepäraselt, lisaks selgus, et aastavahetuse veedan Soomes, jõulud veedan perega- päriselt, kogu (allesjäänud) pere tuleb kokku.

Niiet kõikidele hateritele- fuck off. Teie mõjutused ei ole nii suured, need on lühiajalised. Asjad muutusid paremaks kohe, kui ma enda peas kõiges selgusele jõudsin. Kes tahab mu elust välja jalutada- palun väga, sa ilmselt ei kuulugi siia. Igatsema sind igatahes ei jääda. Ja backstabberid? Tutvustan teile Karmat.

Häälestan end nüüdsest rohkem positiivsele, sest milleks mulle vaja kogu seda negatiivsust? No tõesti.

Aa Soome tripist rääkides, härra ütles täna, et laevapiletid on kella kümneks (või poole üheteistkümneks?) ostetud, see tähendab seda, et seistmest-poole kaheksast peame juba teele asuma...

Btw, Nothingtosay oli ühe mu hea sõbranna rate kasutaja :D

Sunday, December 13, 2015

Stereogram

Tuli ükspäev vanema vennaga jutuks selline asi nagu stereogram. Googeldasin ja leidsin erinevaid pilte, kui panna otsingusse 3d dimka.

See on põhimõtteliselt selline mindfuck, et kui sa õigesti vaatad, siis sa näed seal mingit kindlat pilti ja väga selgelt.

Sellel pildil on näiteks kaamel.


Põhimõtteliselt sa pead alguses hästi lähedalt vaatama, nii, et nina on peaaegu vastu pilti/ekraani. Ja siis aeglaselt järjest kaugemale liikuma, kuni lõpuks näed 3D pilti.

Alguses ma neid ei näinud, kuid siis läksin koju ja hakkasin neid uurima ja sain vist nipi selgeks, sest terve õhtu ma istusin ja vaatasin neid pilte ja ikka imestasin, et oo kui lahe asi.

Kuna ma telefonist vaatasin, siis Margo iga kord ütles, et ma nuusutan oma telefoni.. "Mmmm.. Sony, nii hea lõhnaga.."

Ha. Ha.

See on esimene pilt, mida ma selgesti nägin ja millest aru sain. See kujutab kolme lihavõttejänest (?).


Siin on orav, tõru käes, tõruhunnik tema kõrval maas.


No neid pilte on niiiiiiii palju, kellel huvi, võib uurida.

DIY - Jõuluvana saan

Otsustasin see aasta hästi tubli olla ja jõulude ajal palju asju ise meisterdada. Seekord kirjutan magusast jõuluvana saanist.

Step one- mine poodi ja osta nii palju nänni kui rahakott lubab. Joke.


Kasutasin suvalisi šokolaade, mingid vahvliga, kahes erinevas suuruses, candy cane'i, jõuluvanad ette istuma, ja erinevaid komme kingitusteks. Ja muidugi käärid, liim, ja ma kasutasin punast paberit.

Alustasin sellest, et pakkisin šokolaadid punasesse paberisse. Võin kinnitada, et palju kergem on pakkida kingitusi või kasvõi koolivihikuid.



Ja siis hakkas liimiga mässamine. Esimesel liimisin kõigepealt jõuluvana, candy cane'id ja siis kommid. Okei, ma ei võta kogu au endale, härra liimis candy cane'id külge.


Margo ütles ka pärast, et kergem on candy cane'i liimida, kui "kinke" veel peal ei ole.

Kõige lihtsam osa viimaseks- kommid peale liimida. Ma kasutasin erinevaid, panin isegi Mamba ühele.


Lõpptulemus:


Härra otsustas nalja teha: Alljärgnevat palun nõrganärvilistel mitte vaadata- Jõuluvana ajas Rudolphi alla.



Friday, December 11, 2015

Jõulukingitused

Käes on jälle see aeg, mil peab mõtlema jõulukinkidele. Ma tegelikult teavitasin kõiki, kel vaja teada, et see aasta ma kingitusi ei tee, kuna olen täielikus pankrotis.

Siis aga kinkis härra oma isaga mulle uue telefoni ning no tore oleks, kui ma talle ka midagi kingiks ju. Kui aga mõtlema hakata, siis on mul peas täielik blank. Mõtlesin, et noh, rahadega on ka nagu on, aga siis samas äkki ostaks mingit pudi-padi ja paneks kokku. No näiteks, termostass, auto puhastamiseks mingid lapikesed, mingi sprei auto salongi jaoks. Praegu on mul need olemas, sinna juurde paneks ilutulestikku ja maiustusi. Ilutulestikk talle meeldib ja no kellele ei meeldiks maiustused?

Sellega on see hea asi, et maiustused saaksin ma osta selverist, kuna ma sain tööjuures CSO panuse eest kinkekaardi. Ja no ilutulestiku jaoks leiaks ikka raha.

Siis on kaks sõbrannat, kellele kingin isetehtud küünlaid. Selline väike armas žest, lihtne ja odav ja mis kõige parem- ise tehtud.

Vennale ja vennanaisele on mul juba eelmisest kuust ostetud kruuside komplekt- mr. Right ja mrs. Always Right. 

Teise vennaga me rääkisime, et me omavahel kingitusi see aasta ei vaheta, kuid mõne küünla ja maiustuse võiks temalegi kinkida.

Ja siis jääb järele ema. Kuna ta meil muuseumidefänn on ja kord-kaks aastas ikka külastame Lennusadamat, siis talle on plaan osta aastane Paksu Margareeta ja Lennusadama pilet. Loodan, et see talle meeldib ning ehk hakkab ta neid kohti siis tihedamalt külastama. Endalegi mulle meeldib Lennusadam ning Paksu Margareetasse pole me kunagi jõudnud, mõtlesin, et siis ehk saame seda ka mõned korrad aastas külastada.

Ja no selline näeb välja minu ma-ei-tee-see-aasta-jõulukinke detsember.